اولین فریاد شبانه الله اکبر

مناظره شروع شده بود . راستش من مطمئن بودم که هر چه باشد در این مناظره احمدی نژاد با فاصله زیاد ، پیروز از میدان خارج می شود . بخصوص با نقل قولهایی که از سعید حجاریان و مصطفی تاجزاده شنیده بودم که گفته بودند : موسوی حتی الامکان نباید در مناظره شرکت کند ؛ چرا که اگر شرکت نکند سه - هیچ باخته و اگر شرکت کند شش - هیچ می بازد !

*

وقتی مناظره به آنجا رسید که احمدی نژاد ، از فرزندان هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری نام برد ، از توی طبقه ای که بودیم صدای جیغ و کف ، بلند شد . مدت کوتاهی پس از آن از داخل شهرک ، صداهای بلندی به گوش رسید . به همسرم گفتم : فکر کنم دعوایی شده ؛ صداهایی از بیرون میاد . نه دلم می آمد مناظره را رها کنم و نه می توانستم  کنجکاوی شدید خودم را درباره صداهای بیرون مسکوت بگذارم . صدای تلویزیون را زیاد کردم و دویدم پنجره ایوان را باز کردم . دیدم عده زیادی از مردم به ایوانها آمده اند  و  با صدای بلند "الله اکبر" می گویند . خیلی ذوق کردم . من هم همراه آنان چند تکبیر گفتم و سریع خودم را به داخل رساندم تا بقیه مناظره را ببینم . موسوی حسابی کم آورده بود اما در آخر مناظره ، در اوج عصبانیت و در حالی که به تکررّ چیز افتاده بود مطالبی را گفت اما دقیقا ً همان چیزی شد که حجاریان یا تاجزاده گفته بودند : شش - هیچ به نفع احمدی نژاد .

حالا مناظره تمام شده بود و مردم - اکثراً - که حالا  تجربه این تکبیر گفتن بین برنامه را داشتند ، به ایوانها آمده بودند و "الله اکبر" می گفتند .

*میدان اصلی شهرک در آن ساعات پس از نیمه شب مملو از جوانان و نوجوانان و زنان و مردانی بود که عکسهای دکتر را در دست گرفته بودند و با الله اکبر و سوت و شادی ، پیروزی محکم او را در مناظره جشن گرفته بودند . چند خودرویی که عکسی از موسوی بر شیشه های خود داشتند بی سر و صدا از میان خیل خودروهای طرفدار احمدی نژاد می گذشتند . تا نزدیکیهای میدان قدس رفتیم و به علت حجم خودروها و شلوغی خیابانها برگشتیم .

*

دم در آسانسور ، با یک خانواده که مثل ما از خیابان  برمی گشتند ، همراه شدیم . همسرم از خانمی که همراه شوهر و فرزندانش منتظر رسیدن آسانسور بودند - بدون اینکه بداند موضع آنها چیست - پرسید : مناظره را چگونه دیدید ؟ خانمه گفت : خیلی خوب بود . واقعا از شجاعت آقای احمدی نژاد لذت بردم . اما همسرش کمی مکث کرد و در حالی که سوار آسانسور می شدیم گفت :

- برای من دیگر مهم نیست که آیا آقای احمدی نژاد ، دوباره رئیس جمهور می شود یا نه ؛ برای من این مهم است که بغضی که و حرفی که سی سال است در گلوهای ما ملت گیر کرده بود و تا حالا کسی جرئت نکرده بود با این شجاعت و با این صراحت در رادیو - تلویزیون رسمی کشور بگوید ، فریاد کند . من خوشحالم که می بینم فرزندان و خاندان هاشمی رفسنجانی و ناطق نوری و واعظ طبسی و ... که سالهاست به اقتصاد این کشور افتاده اند و مشغول لفت و لیس هستند ، یک بار و فقط یک بار در این رادیو - تلویزیون رسمی کشور و در جلو چشم هفتاد میلیون نفر از مردم ، رسماً زیر سؤال رفتند . همین کافی است و به نظر من تا همین جا احمدی نژاد برنده قطعی این انتخابات است ، حتی اگر رئیس جمهور نشود .

آسانسور را نگه داشته بودم تا حرفهای همسایه مان تمام شود . دستی دادم و خداحافظی کردیم .

*

روز بیست و دوم خرداد ، رأی مرا زهرا و رأی همسرم را راحیل بر برگه ها نوشت : دکتر محمود احمدی نژاد .

با خنده و شادی از دبیرستانی در خیابان نیاوران خارج شدیم در حالی که صف مردم تا دو کوچه آنورتر هم ادامه داشت ...

**

پانوشت یک : امروز هم ، با همه فراز و نشیبهایی که از دکتر دیده ایم ، به رأیی که به او داده ام افتخار می کنم و اگر امروز هم یک بار دیگر انتخاباتی برگزار می شد ، با همان جدیت به احمدی نژاد رأی می دادم هر چند شاید همان محبت سابق را به او نداشته باشم .

پا نوشت دو  : دو بازی و موج وبلاگی درباره شب مناظره و ٢٢ خرداد توسط دوستان راه اندازی شده است که این نگارش روزنوشت به نوعی شرکت در هر دو بازی وبلاگی است .

/ 18 نظر / 109 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آینه

اعمال شب اول و شبهای ماه مبارک رجب ما را هم دعا کنید : http://ayenedar.persianblog.ir/post/254/

دل آرام

می شه بگید شهرکتون کجاست؟ اوضاعش مثل شهرک ما بوده...

یکی از مردم

راست می گین ... احمدی نژاد برنده شد البته در بی ادبی و نشان دادن ادب و تربیت او... وبرعکس شخص نجیبی مثل موسوی خودش را نشان داد ... احمدی نژاد خوب یاد گرفته که به جای پاسخ فقط فرافکنی کندو اب را گل الود کندو ماهی بگیرد ... خوب یاد گرفته که وقیح باشد و خودش یادش رفته که زمانی دانشجوی دکترا بود که استانداره اردبیل بود !!! و داستان دفاعیه او را که همه می دانند و هدیه او هم وزیر راه الآن است که یک لات بی سر و پا هست که حرف زدن بلد نیست ... خوب احمدی نژاد با خودش فحاش ها و بی سوادها را آورد ..... آن شب خیلی خوب شخصیت و منطق خود را نشان داد ... شما هم خوب بلدید سفسطه کنید درست مثل احمدی نژاد

یار

سلام ولی ما هرروز علاقمون به احمدی نژاد بیشتر میشود کسی که در اوج خدمت از هر کس وناکسی حرف میشنود حتی حرفها وتوهین هایی که آدم روش نمیشه به زبون بیاره از همه مدل آدم . به نظر من هیچ کس از اطرافیان امام از بچه هاش تا ...امام را نشناخت وراه امام را نشناخت تنها کسی که در محضر تام امام بود آیت الله خامنه ای بود وبس ودر بین تمام انهایی که بعد ازامام در نظام آمدند ورفتند هیچ کس حتی آخوندهاش هم به اندازه احمدی راه حضرت آقا را نشناختند.خداییش شما به جای احمدی نژاد بودید با اینهمه کار شکنی های افراد دوپهلو مثل با این کارهای عجیب وغریب چه کار می کردید شما فکر کن رفسنجانی نامه بزنه به پادشاه عربستان ..... خداییش امام بود چه کار میکرد.......خیلی حرفه....به سنگ بگی آب میشه آخه عربستان یک کشور وهابی هست خیلی دردناکه.....

نجم

یکی از مردم مغلطه نکن .آقای چیز خیلی حرف زدن بلد بود یا خیلی ادب داشت از اول تا آخر یا به احمدی توهین کرد یا گفت چیز .قربون ادبش واقعا که...طرفداراش هم مثل خودش باادب بودند هرچی اس ام اس ازشون داشتیم فحش یا به خودمون بود یا به دکتر

یه دوست

سلام اقای دژاکام، هنوز کیهان هستین؟ خوشبحالتون که تو نیاورون رای دادین، میگن جای باحالو خوش اب و هواییه، از اون 200 هکتار زمین که کیهان از بیت المال بالا کشید چقدرش به شما رسید، راستی چرا از ایرنا رفتین، ایرنا که خوب بود روزی 2 ساعت می رفتینو بعدش حقوق کامل با اضافه کار داشتین، راستی راسته سرمایه 12 ساله محصولی و علی آبادی؟ راست بود حرفهای پالیزدار که مجبور شدن بفرستنش رجایی شهر تو بند اعدامی ها و ایدزیها تا بیاد بگه شکر خوردم اونم از نوع وارداتی توسط سپاه؟ کجایی کاری برادر. فکر می کنی ملت اسکول ماب هستن؟ کثافت کاری داره از سرتاپای دو جناح می ریزه تو نشستی از یه ادمی که پدرش قمار باز بودو اون بابایی که 3 سال پیش از دست داد شوهر ننش بود دفاع می کنی؟ به مصطفی صفار هرندی سلام برسون بگو جای ما رو تو محفل شبونه مسجد اطراف میدون خراسون خالی کنه . تو وبت بنویس چرا الله کرم فرستادن زاگرب؟ بنویس چرا بهدا د از دامن شریعتمداری رفت تو دامن مشایی. خوشگل پسر از این چیزا بنویس نه جوک

سمان

امیدوار بودم جوابی برای سوال محمد ببینم. من نمی دونم هاشمی و ناطق خورده اند یا نه. به قول شما در مقام قضاوت نیستم. اما اگر هم که این طور خورده باشند چند سوال: چرا احمدی نژاد افشاکننده ی این بخور بخوره بوده؟ مگر مملکت دستگاه قضا ندارد؟ مگر دستگاه قضا استقلال و قدرت ندارد؟ مگر این همه سال ها که شما بغض در گلویتان بود، دستگاه قضا نباید بررسی می کرد؟ جسارت قضات ایرانی کجا بوده؟ حالا که احمدی نژاد افشا کرد چرا دستگاه قضا حداقل پرونده ی هاشمی و ناطق را پی گیری نکرد؟ آیا از این دو حالت خارج نیست که یا قدرت ندارد یا این که احمدی نژاد تنها با آبروی آدم ها بازی کرده و برای بالا رفتن از آن ها پله ساخته؟ آیا وجدانمان را قاضی می کنیم؟

مصطفی

هیچ رئیس جمهوری برای من هاشمی نمی شود. این پیام مقام معظم رهبری در انتخابات سرافرازانه دوم خرداد بود انتخاباتی که هیچ روبه صفتی نبود که با فریب و نیرنگ رای مردم ساده دل را به نفع خود جلب کند . خدا عالم است و بس گذشت زمان خیلی چیزها را معلوم میکند همانطور که تا الان هم شده- فقط خاک بر سر مملکتی که رییس مجلس خبرگانش و مجمع تشخیص نظامش ( به انتخاب رهبر) دزد باشه